Вертикална Мил и резервни делови вертикална мелница мелење маса

Краток опис:

Вертикална мелница маса Тежина: 20-150T Применливи уред: вертикална мелници, минерални згура вертикална мелници, цемент вертикална мелници, челик згура вертикална мелници, никел згура мелници, суровини вертикална мелници и јаглен вертикална мелници. Примена: цемент, градежни материјали, хемиски, јаглен, електрична енергија, металургија, не метални рудникот и други персонализација: Да Главната материјали: Обичен јаглероден челик, Си-Mn челик Вовед Мил маса е важен дел од цемент вертикална мелница и згура вертикална мелница. Мил ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Вертикална мелница маса

  Тежина: 20-150T

  Се применува на уредот: вертикална мелници, минерални згура вертикална мелници, цемент вертикална мелници, челик згура вертикална мелници, никел згура мелници, суровини вертикална мелници и јаглен вертикална мелници.

  Примена: цемент, градежни материјали, хемиски, јаглен, електрична енергија, металургија, не метални рудникот и други

  Персонализација: Да

  Главната материјали:

  Обичен јаглероден челик, Си-Mn челик

  Вовед

  Мил маса е важен дел од цемент вертикална мелница и згура вертикална мелница. Мил маса се состои од јамка отпор, лагер плоча и база. . ШАНГАЈ специјални метални СД, ООД оптимизира кастинг технологија на мелницата маса, се однесува на повеќето напредни калапи - натриум силикат спои песок. Нашата технологија ги надминува структурни недостатоци на традиционалните методи. Предностите се база на табелата мелница е подеднакво нагласи; изтичвам аголот помеѓу мелница маса и ролери мелница е зголемена, добар анти-корозија нема абење отпорен лице.

  ШАНГАЈ специјални метални CO., LTD произведува добар квалитет вертикална мелница ролери мелница маса, шупливи вратило, голем прстен опрема и јава тркала, овие делови се добро прифатени од страна на странски пазар.

  ШАНГАЈ специјални метални CO., LTD обезбедува сите видови на кориснички маса мелница, вклучувајќи ги и сите видови на ВРМ серија вертикална мелница маса и други брендови / модели вертикална мелници. Ние се гарантира добар квалитет и да ги задоволи барањата на клиентите.

  предност

  1. Висока цврстина, анти-напукнување, отпорни на абење, парична казна изработка

  2. Лак воздух gouging и шут детонација се користат за леење завршувањето челици, да бидете сигурни дека добар квалитет изглед.

  3. NDE инспекции се применуваат на стрес површина пред породувањето, за да се обезбеди производи се добри во способноста на стресот и стабилна во работењето.

   процесот на производство  

  1. Дрвени модел на производство  

  2. Лиење

  3. Фрлаат

  4. Прво чистење

  5. термичка обработка - мелење (инспекција)

  6. груба обработка (инспекција) -finishing обработка (инспекција)

  7. Пакување-доставување

  маса вертикална мелница мелење

  обезбедување на квалитет

  пат на изработка е регулирано со одредбите на имплементираниот систем за квалитет ISO 9001: 2000 Стандардот Документацијата треба да обезбеди целосно следење на секој чекор процес:

  • тест сертификати производителот во согласност со DIN EN 10,204 § 3.1 вклучувајќи хемиски состав, механички својства и не-деструктивни испитување;

  • Димензионални проверка поддржан со "како-изградена" скица;

  • Снимање на табелата на термичка обработка;

  Слики: • Претходно:
 • Следно:

 • Agree with this Privacy Policy.
  
  WhatsApp Online Chat !